Cart 0

Blog

یوتیوب چطور یوتیوب شد؟ چطور محصولمان را رشد بدهیم؟

در این قسمت از کیس استادی به سراغ یوتیوب رفتیم که چطور توانست بدون هیچ بنر تبلیغاتی رشد عجیبی را تجربه کند.

ابتدا چند نکته از یوتیوب را با هم بخوانیم:

۱- در دسامبر ۲۰۰۶ مجلهٔ تایم نوشت: «یوتیوب برای یک گشت‌وگذار ویدئویی، همان چیزی است که یک مرکز خرید بزرگ وال‌مارت برای خرید کردن: همه چیز آن‌جاست، تنها کافی است از در وارد شوید.»

۲-آمار بازدید ماهیانه یوتیوب بیش از دو میلیارد کاربر را در بر میگیرد.

۳-در سال ۲۰۱۰ پس از کناره‌گیری چاد هرلی از سمت مدیریت کل یوتیوب، سالار کمانگر، یکی از ایرانیان مقیم آمریکا به عنوان مدیر کل یوتیوب منصوب شد و البته سالار هم جای خود را به سوزان دایان وویچیتسکی داد.

۴-وویچیتسکی مدیر عامل یوتیوب  می گوید: «موفقیت بر اساس تعداد ساعت هایی که کار می کنید شکل نمی گیرد. اگر بیست و چهار ساعت شبانه روز و هفت روز هفته را کار کنید، هیچ ایده ی جالب توجهی به ذهنتان نخواهد رسید».

۵- قابل توجه افرادی که فرقی بین کار و زندگی نمی شناسند،وویچیتسکی در مصاحبه ای که با جک نیکاس از وال استریت ژورنال داشته گفته است: «ما سعی می کنیم این را به یک قانون بدل کنیم که بین ساعات ۶ عصر تا ۹ شب، چک کردن ایمیل ممنوع باشد، چون اگر حواسمان دائم به موبایل باشد جدا شدن از آن و توجه به مسائل دیگر دشوار خواهد بود».


هک رشد یوتیوب چه بود؟

یوتیوب با اضافه کردن امکان جا دادن (Embed) ویدئوهای خود در سایت‌های مختلف، تبدیل به بزرگترین وب‌سایت پخش آنلاین ویدئو شد. یوتیوب این امکان را فراهم کرد که با اضافه کردن چند خط برنامه به هر سایت، بتوان ویدئوی یوتیوب را در همان سایت تماشا کرد. این نکته محبوبیت و تعداد کاربران یوتیوب را بیشتر کرد.

دقیقا همین کار را آپارات انجام داده است که در عکس زیر می توانید مشاهده کنید.(با این کدی که در پایین می بینید می توانید ویدیویی که در سایت اپارات آپلود کردید در سایت خودتان نشان دهید)

به این ترتیب آپارات و یوتیوب می توانند،بدون هیچ گونه تبلیغی محتوای آپلود شده در سایتشان را ویروسی کند، و همانطور که در این مقاله گفتیم پیش شرط اصلی محصول این است که باید  self viral Marketing(قابلیت خود ویروسی شدن) داشته باشد.

 

خوب حالا از این مدل چطور می توانیم در استارتاپ یا محصول خودمان استفاده کنیم؟ 

این مدل در واقع همان اشتراک گذاری محتوای شماست. یعنی  انگیزه افراد را بالا ببریم و به هر دلیلی آن ها محتوای شما را به اشتراک بگذارند.

  • حالت اول: یک رابط نرم افزاری داشته باشیم(API)

API فصل مشترکی ما بین دو نرم‌افزار یا اپلیکیشن است.

مثلا:

۱-همین کدهایی که شما از آپارات یا یوتیوب بر میدارید و در سایت خودتان کپی می کنید، یک نوع aPI محسوب می شود  و با همین کدها می توانید فیلم ها را در وب سایت خودتان نشان دهید.

۲-سایت ورزش سه،ابزار نتایج زنده فوتبال و جدول لیگ های سراسر جهان را با یک کد(API) در اختیار شما می گذارد و شما می توانید در سایتتان نمایش دهید.

 

۳-اگر اکانت زرین پال(درگاه واسط بانکی )داشته باشیم،در برخی سایت های دیگر می توانیم از اعتبار حساب زرین پال برای پرداخت محصولاتمان استفاده کنیم،مثلا در سایت ژاکت من یک محصول را به سید خرید اضافه کردم و می توانم با اکانت زرین پالم و کسر از اعتبار پرداخت کنم.

 

یک پیشنهاد رایگان برای اینکه دیگزان شما را بیشتر معرفی کنند: از قدرت RSS غافل نشوید!

فرض کنید شما به اطلاعات وب سایت یا وبلاگی علاقمند هستید و میخواهید در جریان آخرین اخبار و صفحات و مطالب جدید در آن وب سایت قرار بگیرید. خوب راه ساده این است که در فاصله زمانی های مشخصی به وب سایت سر بزنید و ببینید که آیا مطلب جدیدی به وب سایت اضافه شده یا خیر. اما راه حل ساده تر استفاده از یک Feed Reader است. با این امکان در واقع ریدر شما مرتب وب سایت مورد نظر را چک میکند و بلافاصله بعد از قرارگیری مطلب جدید بر روی وب سایت مورد نظر شما را مطلع میکند. با این کار در وقت شما صرفه جویی شده و سریع در جریان مطالب جدید قرار خواهید گرفت.برای اینکه سایت شما باید RSS داشته باشد تا افراد بتوانند با اضافه کردن به فید ریدر در جریان محتوای شما قرار بگیرند.

حالت دوم: انگیزاننده هایی ایجاد کنیم که باعث شود،کاربر محصول ما را به اشتراک بگذارد(هر چند تعریف محصولی که خودش را می خواهد هک کند این است،خودش خودش را تبلیغ کند نه دیگران اما می توانیم اینجا کمی تبصره بزنیم.)

یا بهتر بخواهم بگویم محتوا و محصول باید CTA ایجاد کنید(کال تو اکشن) یعنی یک عملی از کاربر بخواهد.

به عبارتی ما باید کاری کنیم که محتوای ما وایرال(ویروسی) شود.که البته در یک مقاله جداگانه به آن می پردازم.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up