Cart 0

Blog

Airbnb چطور ۱۰۰۰درصد رشد در یک سال را تجربه کرد؟

وقتی بریان چسکی (Brian Chesky) و جو گبیا (Jor Gebbia) در سال ۲۰۰۸ بخشی از آپارتمان خود را در سانفرانسیسکو برای کسب درآمد اندک اجاره دادند، هیچ وقت فکر نمی‌کردند کارشان الهام‌بخش کسب‌وکار سودآوری شود.

AirBNB، پلت فرمی با میلیون‌ها نفر از کاربران است که در جستجوی محل اقامت هستند.در واقع این شرکت به افراد اجازه میدهد تا اتاق خواب اضافه خود را به صورت یک هتل کوچک اداره کنند و به افراد کاملا غریبه اجاره دهند.

ایربی‌ان‌بی، در سال ۲۰۰۸ در آغاز راه، این چنین خود را معرفی کرده بود:

ایربد اند بریکفست [AirBed and Breakfast] (نام اولیه ایربی‌ان‌بی که در ادامه به‌شکل فعلی تغییر یافت) با آغوش باز، پذیرای آن دسته از مسافران جوان و شرکت‌کنندگان در مجامع و کنوانسیون‌ها است که به هر دلیلی نتوانسته‌اند در هتل‌ها اقامت کنند. بیش از ۲۰ هزار نفر در کنوانسیون ملی حزب دموکرات آمریکا در شهر دنور شرکت می‌کنند که بسیار بیشتر از ظرفیت هتل‌های این شهر است. ایربد اند بریکفست توانسته به بیش از ۶۰۰ نفر خدمات اقامتی ارائه دهد و هر روز بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر نیز به این فهرست اضافه می‌شوند. قیمت‌ها نیز از ۲۰ دلار برای یک تشک بادی تا ۳ هزار دلار برای یک خانه دربست متغیر است.

برایان چسکی، یکی از بنیان‌گذاران شرکتایربی‌ان‌بی (Airbnb) در توییتی نوشت:

ما هرساله حساب می‌کردیم که چه تعداد تشک بادی در دنیا به فروش می‌رسد تا بتوانیم به‌اندازه‌ی بازار احتمالی ایربی‌ان‌بی پی ببریم و بدانیم که چه میزان توانایی رشد داریم.

ایربی‌ان‌بی چطور رشد کرد؟

۱- خودش رو به بند ناف کریگز لیست متصل کرد!

کریگز لیست چیست؟ به زبان ویکی پدیا

کریگزلیست ( Craigslist) وبگاهی برای طبقه بندی تبلیغات در مورد خرید، استخدام و انواع خدمات است. . این پایگاه از سال ۲۰۰۰ شروع به توسعه در سایر کشورها به غیر از ایالات متحده داده که اکنون به تعداد ۵۰ کشور رسیده‌است. روش کار این وبگاه به این شکل است که شما ابتدا کشور یا منطقه سکونت شهری خود (فقط برای شهرهای ایالات متحده) را انتخاب می کنید سپس از روی فهرست داده شده خدمات ، کالاها یا شغل مورد نظر خود را جستجو می کنید در نهایت این وبگاه اطلاعاتی در مورد آن آگهی از قبیل تاریخ و خلاصه موارد می دهد.

 AirBNB از Craigslist به‌عنوان اهرمی برای افزایش رشد کاربران خود استفاده کرد.

زمانی که شما لیست اتاق‌های خواب خود را در Airbnb پر می‌کنید آن‌ها به شما گزینه ارسال لیست به Craigslist را هم می‌دهند. Airbnb بدون این‌که به کدهای اصلی Craigslist دسترسی داشته باشد با ایجاد لینک‌های ورود به Craigslist در سایتش توانسته است از آن به‌عنوان اهرمی برای ارائه خدمات خود استفاده کند.

در این مقاله گفتیم که اولین اصل هک رشد این است که محصول خودش بتواند خودش را تبلیغ کند,  AirBNB برای گسترش محصول خود تبلیغ نکرد بلکه خود محصول مشتریان را جلب میکرد.

البته اکنون دربخش پرسش و پاسخ  سایت AirBNB نوشته شده که آنها دیگر روی سایت Craigslist مطلبی پست نمی کنند.

در هک رشد باید یادتان باشد که هیچ تکنیک و ابزاری دائمی نیست و  هر روشی یک طول عمر دارد.

قطعا اگر تا ۱۰ سال این ارسال پست به Craigslist اتفاق می افتاد هیچ وقت آن بازخوردی اولیه را نداشت و به مرو زمان آن تاثیر اولیه را از دست می داد.

یک نکته مهم که در رشد باید خیلی مواظب باشید این است که وقتی بند نافتان را به یک سرویس یا محصول دیگری متصل می کنید،سرویس دیگر حداقل در سطح شما یا قوی تر از شما باشد.

۲- خودش رو قاطی انتخاب ۲۰۰۸ آمریکا کرد.

شاید بتوان گفت اگر کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸ آمریکا نبود، امروز شرکتی به‌نام ایربی‌ان‌بی  هم احتمالا در کار نبود.

این شرکت به بن بست مالی خورده بود، اما این انتخابات، زمینه‌ساز یک فرصت تاریخی و منحصربه‌فرد برای بنیان‌گذاران ایربی‌ان‌بی یعنی برایان چسی و جو گبیا شد و آن‌ها توانستند با ابداع روشی جدید و خلاقانه برای پاسخگویی به نیازهای اقامتی مسافران، کسب‌وکار خود را پایه‌ریزی کنند.

گبیا فارغ‌التحصیل مدرسه طراحی رود آیلند (به اختصار RISD) که تنها ۲۰ هزار دلار از مرحله‌ی سرمایه‌گذاری اولیه (مرحله بذری) در اختیار داشت، توانست با به‌کار بستن ترفندی زیرکانه، ایربی‌ان‌بی را از تنگنای مالی عبور دهد. وی با طراحی جعبه‌های جایزه‌دار با طرح دو نامزد رقیب انتخابات ریاست جمهوری یعنی اوباما و مک‌کین و فروش هر یک از آن‌ها به قیمت ۴۰ دلار، توانست سرمایه‌ای برای رشد شرکت دست‌وپا کند و همین باعث شد صدای آن‌ها توسطپل گراهام، بنیان‌گذار مشهور شتاب‌دهنده وای کامبینیتور (Y Combinator) شنیده شود و از آن‌ها برای حضور در این شتاب‌دهنده دعوت به عمل آورد.

 

به‌طور کلی می‌توان از موفقیت شرکت Airbnb در هک رشد نکات زیر را برداشت کرد

  • شرکت Airbnb کاری کرد که به هیچ وجه از یک بازاریاب سنتی ساخته نیست، چون تکنیک آن‌ها علاوه بر خلاقیت نیازمند دانش برنامه‌نویسی بود.
  • شرکت Airbnb از محصولش به عنوان وسیله‌ای برای توزیع هرچه بیشتر خودش استفاده کرد. ادغام سیستم خود با Craigslist عاملی خارجی محسوب نمی‌شود، بلکه تنها ابزاری فرعی برای این کار بود.
  • شرکت Airbnb متوجه شد که مخاطبان هدفی که به دنبالش است، قبلاً در سایت Craigslist وجود دارند. پس استراتژی افزایش کاربران خود را این‌گونه تعریف کرد.
  • شرکت Airbnb ابتکار زیادی به خرج داد. آن‌ها روش خود را از روی کسی کپی نکردند و قبل از آن‌ها کسی از سرویس Craigslist این‌گونه استفاده نکرده بود. آن‌ها جرات امتحان روشی را داشتند که معلوم نبود موفقیت‌آمیز باشد.
  • شرکت Airbnb با داشتن دانش تخصصی برنامه‌نویسی و استفاده از روش‌های مهندسی معکوس موفق به چنین کاری شد.
  • شرکت Airbnb برای افزایش کاربران سیستمش از حفره‌های موجود در بازار استفاده کرد. آن‌ها به API سایت Craigslist دسترسی نداشتند و نمی‌توانستند به‌طور رسمی با آن همکاری کنند، پس مرزهای تکنولوژیکی موجود را شکستند و به جلو حرکت کردند.
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up